Základné rady

1. Pred pripájaním a odpájaním káblov vždy vypnite zosilovač.

2. Káble pre obe reprosústavy majú byť rovnakej dĺžky, s priemerom 2.5mm2 a viac pre dĺžku do 3m a najmenej 4mm2 a viac pre dĺžku nad 3m.

3. Vždy pri zapájaní dodržte polaritu + a - na termináloch oboch komponentov (repro-zosilovač), aby nedošlo k akustickému skratu.

4. Najoptimálnejšie umiestnenie reproduktorov je do rovnostranného trojuholníka. Ak ľavý a pravý reproduktor sú v rovnakej vzdialenosti od miesta posluchu, zvukové vlny prichádzajú v rovnaký čas, čoho dôsledkom je harmonická prirodzená hudobná reprodukcia.
Medzi miestom posluchu a reproduktormi by mala byť myslená čiara bez prekážok. Takéto prekážky pohlcujúce alebo odrážajúce zvuk by mohli spôsobili jeho skreslenie.

5. Pri reprosústavách so zadným bassreflexom umiestnite najmenej 20cm od zadnej steny a 30cm od strán. Toto zabráni prílišnému zvýrazneniu hĺbok. Využívajte aj ak sú dodávané odhmotňovacie hroty, izoluje to reprosústavy od povrchu a zabraňuje nežiadúcim rezonančným efektom.

6. BIWIRING-BIAMPING - v konvenčných systémoch prepojovací kábel k reproduktorom prenáša všetky frekvencie spoločne. Hlboké tóny majú vyššiu intenzitu, čo môže sposobiť straty na celkovej kvalite zvuku. Biwiring, čo znamená, rozdelenie signálu a použite jednej sady káblov pre vysoké a ďaľšej pre nízke frekvencie, môže priniesť počuteľné zlepšenie vo zvukovej kvalite. Biamping ide ešte o krok dopredu tým, že používa samostatné zosilňovače ako aj samotné káble pre rozsah vysokých a nízkych tónov. Táto metóda eliminuje straty zvuku spôsobené veľkým rozdielom v okamžitom výkone v rozsahoch nízkych a vysokých frekvencií separáciou signálov od samého začiatku.

7. Ako zabrániť poškodeniu reproduktorov

- všetky reprosústavy sú navrhované a skonštruované pre optimálnu reprodukciu zvuku s tónovými korekciami v strednej polohe, v tzv. lineárnom priebehu. Prílišné zosilnenie výšok a hĺbok dodáva príslušným reproduktorom vyšší výkon, ktorý pri vyššej hlasitosti môžu poškodiť. Slabšie zosilňovače s nízkym výstupným výkonom môžu byť nebezpečné, keď pri strednej hlasitosti sú schopné rýchlejšie preťažiť reprosústavy a to dokonca rýchlejšie, než tie výkonnejšie. Spôsobí to merateľné a počuteľné skreslenie, čo je pre reproduktory nebezpečné.